دکتر مریم ضابطی

Dr Maryam Zabeti

مادر لاغری ایران - 20 سال سابقه

برای تماس و مشاوره رایگان کافی است روی هر یک از بنر‌های زیر کلیک نمایید!

بوتاکس، ژل و چربی

به‌منظور رفع چین و چروک صورت راه‌ها و روش‌های گوناگونی وجود داشته اعم از استفاده از انواع پمادها و کرم‌ها و موارد بسیاری از جراحی‌های زیبایی.

با استفاده از داروهای موجود نمی‌توان چروک‌‌های صورت را برطرف ساخت، بلکه بیشتر برای جلوگیری و پیشگیری از به وجود آمدن و پنهان نمودن چین و چروک‌ها استفاده می‌شوند.

جراحی‌های مرتبط نیز مشکل‌های خاص و عوارض متناسب را در فرد ایجاد می‌کند. تزریق با استفاده از مواد پر کننده مخصوص پوستی راه حلی کم خطر و کم ریسک، سریع و خیلی موثر برای نیل به این هدف می‌باشد.

تزریق ژل به چه افرادی توصیه می‌گردد؟

از تزریق ژل برای پر کردن فرورفتگی‌ها و چین و چروک‌های پوست صورت استفاده می‌شود.

روش تزریق ژل در چه مواردی مناسب می‌باشد:

 • افرادی که چین و چروک‌ صورتشان کم عمق است.
 • بیماران و متقاضیانی که تمایلی به جراحی لیفتینگ نداشته و یا به‌ دلایل مختلفی جراحی‌های زیبایی در آن‌ها امکانپذیر نیست.
 • در موارد و افرادی که با دلایل متفاوت مانند آکنه یا سالک و یا زخم‌‌های گرد و عمیق در پوست صورت‌شان است.
 • به‌منظور رفع چین و چروک در مناطقی مانند خط‌های خنده که نمی‌توان با استفاده از جراحی آن‌ها را رفع کنیم.
 • متقاضیانی که لب، چانه و یا گونه کوچک دارند و تمایل به حجیم شدن آن را دارند.

مزایای تزریق ژل

 • از آن می‌توان برای چین‌های خطوط خط خنده و افزایش حجم لب‌ها، گونه‌ها و پرکردن فرورفتگی‌های دور چشم استفاده نموده.

معایب تزریق ژل

 • قرمزی تورم وکبودی پس از تزریق ژل
 • ایجاد حساسیت و آلرژی

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق ژل

 • در طی ۲۴ ساعت اوّل پس از تزریق، بیمار باید از ورزش‌های شدید پرهیز کند.
 • از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب یا گرمای شدید (سونا) ومصرف مشروبات الکلی پرهیز کند تا احتمال ایجاد قرمزی، تورم ، خارش، درد محل تزریق کاهش یابد.
 •  تا ۲۴ ساعت ماساژ طبق دستور پزشک.
 • برای کاهش احتمال ایجاد تورم پس از تزریق می‌توان از کیسه‌های یخ به مدت کوتاهی (۱۵الی ۲۵ دقیقه) استفاده نمود.

بی حسی قبل از شروع

با توجه به میزان، وسعت تزریق و منطقه آن، ماده موضعی و بی ‌حسی در افراد متفاوت می‌باشد.

تذکر!!!

در صورتی که سابقه تبخال دارید قبل از تزریق ژل در لب باید نوعی دارو مصرف شود! لطفاً حتماً با پزشک مشورت کنید.

در کل می‌توان به ۳ روش به‌منظور بی ‌حسی اشاره نمود؛ استفاده از پماد‌های با قابلیت بی‌‌حس کنندگی، تزریق مواد‌ بی‌حس کننده و قرار دادن یخ در موضع. در صورتی‌که در نقطه مد نظر از حساسیت کمتری مثل خط اخم برخوردار باشیم، از راه‌های بی‌حسی غیر تزریقی و در مناطق حساس و مهم تر مانند لب تزریق ماده‌ بی‌حس کننده انجام می‌شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک روش درمانی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است که برای صاف کردن خطوط اخم بین ابروها استفاده می‌شود. علاوه بر این از تزریق بوتاکس برای درمان سایر چین و چروک صورت نیز می‌توان استفاده کرد. ماده بوتاکس یک صاف کننده موقت خطوط برجسته صورت (که به آنها خطوط اخم نیز گفته می شود) است که بین ابروها تشکیل می شود و می توان با استفاده از بوتاکس پیشانی ظاهر شما را ازخسته، ناراحت یا عصبانی بودن جدا کرد.

به هر حال، اغلب از بوتاکس صورت تایید نشده برای رفع خطوط افقی پیشانی، خطوط پا کلاغی، لاغر شدن بعد از زایمان، خطوط ماریونت در گوشه های دهان و خطوط ایجاد شده بر روی لب های افرادی سیگاری نیز استفاده می شود. با تقبل هزینه بوتاکس میتوانید زیبایی از دست رفته ی صورت خود را برگردانید.

دکتر ضابطی | تزریق ژل | بوتاکس

روش کار تزریق بوتاکس

نوع ژل بسته به محل تزریق انتخاب می‌شود از انواع نرم و رقیق تا انواع غلیظ پس از پاکسازی و ضدعفونی محل بااستفاده ازنیدل‌ها و ماندرن‌های مخصوص که اهمیت ویژه‌ای دارند و به بافت صدمه وارد نمی‌کنند ژل مورد نظر در عمق و طول مناسب تزریق می‌گردد.

ظرف مدت ۷۲ ساعت بعد از تزریق ژل به مرور آب گیری کرده و expantion پیدا می‌کند. ترجیح این است که با حداقل میزان مورد نیاز در هر منطقه شروع به تزریق شود و پس از رفع تورم حاصله از تزریق و آبگیری ژل بیمار و پزشک تصمیم به افزایش تزریق ژل بگیرند تا با تغییرات ناگهانی چهره و تأثیرات ناخواسته روبرو نشویم.

تزریق ژل | بوتاکس | دکترضابطی

بوتاکس و مزایای آن

بوتاکس موجب بهبود و شادابی پوست و جوان‌تر کردن ظاهر افراد می‌شود. برای درمان‌های زیبایی، بوتاکس توانسته مقبولیت عمومی خود را از طریق توانایی آن برای تصحیح خطوط ایجاد شده بر روی پیشانی، خطوط اخم، خطوط پا کلاغی اطراف چشم، لیفت ابرو و لیفت فک، گوشه های دارای افتادگی دهان، چین و چروک های صورت، و طرح لبخند گوشتی یا لثه ای پیدا کند. علاوه بر این از بوتاکس برای درمان بسیاری از مشکلات غیر زیبایی همچون جمع شدن غیر ارادی چشم، سردرد های میگرنی، دیستونی گردن و نیز مشکل تعرق زیاد استفاده می شود.

Top