دکتر مریم ضابطی

Dr Maryam Zabeti

مادر لاغری ایران - 20 سال سابقه

لیپوسیف liposafe یکی از جدیدترین روش‌های خروج چربی

امروزه همه‌ی افراد به ظاهرِ خود توجه دارند و دوست دارند اندام متناسبی داشته باشند. با توجه به مشاغل کنونی تحرک و فعالیت جسمانی افراد بسیار کاهش داشته و اکثر مشاغل بدون تحرک فیزیکی و پشت دستگاهای دیجیتال مانند کامپیوتر و … انجام می‌گیرد و بسیاری از افراد بیشتر زمان خود را در روز به صورت نشتسته می‌گذرانند. این نحوه زندگی باعث شده که افراد از چاقی موضعی رنج ببرند و با وجود رژیم‌های متعدد موفق به کوچک کردن شکم و پهلو و موارد مشابه نمی‌شوند. از این رو به جراحی‌های لاغری برای خروج چربی رو می‌آورند.

در اینجا ما انواع روش‌های حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای خروج چربی را به صورت مختصر شرح می‌دهیم.

abdominoplasty

اولین و قدیمی‌ترین روشِ خروج چربی لیپوساکشن (abdominoplasty) بوده است. لیپوساکشن با بیهوشی همراه است و باید حتماً تحت نظر پزشک متخصص جراح صورت بگیرد. در این روش علاوه بر عوارض و خطرات بیهوشی موارد دیگری نیز وجود دارند که به شدّت سلامتی بیمار را به خطر می‌اندازند. برای مثال ممکن است محل جراحی آمبولی کند و یا فرد دچار عفونت شود، متأسفانه در این روش احتمال خطای انسانی بسیار بالا است و در برخی موارد حتی شاهد مرگ بیمار بوده‌ایم. چرا که ابزار استفاده شده به هیچ عنوان هوشمند نبوده و پزشک بدون چشم مسلح می‌بایست چربی‌ها را از بدن فرد خارج کند. حتی اگر تمامی مراحل بیهوشی، جراحی و خروج چربی به خوبی انجام گیرد، دوره نقاهت بعد از آن طولانی است.

روش لیپولیز(لیپولیزر یا lipolysis)

شاید نسبت به لیپوساکشن روش بهتری باشد، چرا که در این روش بیهوشی بیمار ضرورتی ندارد و معمولا تحت نظارت متخصص بیهوشی انجام می‌شود که در صورت نیاز داروهای آرام بخش به بیمار تزریق گردد و شرایط را برای وی آسان تر نماید. با این حال این روش نیز برای همه‌ی افراد قابل استفاده نیست و خطرات و عوارض مختص به خود را دارد. در روش لیپولیز از تاباندن اشعه‌ی لیزر به چربی استفاده می‌کنند و این اشعه در حد فاصل پوست و عضله وارد می‌شود و چون متخصص از ابزار غیر هوشمند استفاده می‌کند احتمال سوختگی و یا حتی نکروز وجود دارد. منظوراز نکروز کشتن بافت بدن بیمار است که می‌تواند سلامتی فرد را به خطر بیاندازد. این روش برای حجم بالای چربی قابل استفاده است. همچنین اگر لیپولیز به درستی انجام نگیرد احتمال شل شدن و یا افتادگی پوست را دارد و ممکن است در محل جراحی ناهمواری به وجود بیاید.

 لیپولیز،lipolysis خطرات و عوارض آن

روش لیپوسیف liposafe: روش جدیدتری است که با هر حجم چربی قابل انجام است و به همین خاطر نسبت به دیگر روش‌های لاغری برتری دارد.

سه روشی که در بالا توضیح داده شده است از انواع روش‌های حرفه‌ای محسوب می‌شود. دو روشی که در ادامه معرفی می‌شوند در دسته روش‌های غیر حرفه‌ای است که عوارض ناشی از آن بسیار خطرناک است.

  • Ultra-Z: این روش هماهنند لیپولیز است و عوارض مشابه مانند سوختگی، نکروز و سایر اثرات حرارتی مضر را دارد.
  • Waterjet: در روش واترجت به ازای هر ۳ لیترچربی که نیاز است ۱۰ لیتر آب و سروم وارد بدن شود و احتمال جذب بخشی از آب توسط بدن بسیار زیاد است، برای همین در بیشتر مواقع افراد تا ۲۴ ساعت بعد به علت بالارفتن فشار مغز با سردرد وحشتناک بستری می‌شوند.

در مجموع به پیشنهاد دکتر ضابطی و موارد ذکر شده به شما توصیه می‌کنیم اگر نیاز به جراحی برای خروج چربی های موضعی دارید از لیپوسیف liposafe استفاده نمایید.

Top