دکتر مریم ضابطی

Dr Maryam Zabeti

مادر لاغری ایران - 20 سال سابقه

مزوتراپی | درمان ریزش مو

راه حلی نوین جایگزین مشکلات قدیمی

مزوتراپی یکی از پرکاربردترین روش‌ها برای زیبایی و به ویژه مشکلات ریزش مو و چاقی موضعی در آمریکای شمالی مطرح و استفاده شده است.
استقبال قابل توجه پزشکان، متخصصان زیبایی و بیماران از مزوتراپی، به دلیل راهی نو (ابداع پروتکل‌ها و طراحی جدید داروها) و مؤثر برای درمان و رفع بسیاری از مشکلات و مسائل پزشکی است.

مزوتراپی روشی برای درمان موضعی بیماران

در واقع مزوتراپی یک تکنیک است، روش و راه برای استفاده از داروها و درمان موضعی بیماری‌ها (در درمان بیماری عمومی به کار نمی‌رود)

کاربردهای تکنیک مزوتراپی بسیار است و امروزه طیف وسیعی از متخصصان برای درمان از آن استفاده می‌کنند.

اکثر موارد استفاده از مزوتراپی در زمینه زیبایی و ریزش موهای سر است مانند درمان ریزش مو، رفع چاقی موضعی، بیماری‌های عفونی و جوانسازی صورت.

نحوه درمان ریزش مو با استفاده از مزوتراپی

  • از نوین‌ترین روش‌های درمان ریزش مو برای همه افراد مزوتراپی است.
  • در این تکنیک ترکیبی از داروهای کافئین، فرم تزریقی ماینوکسیدیل، انواع تقویت کننده و داروی رشد مو، فیناستراید، ویتامین‌های گروه C و B C ، هورمون‌های معین (فقط در آقایان) و داروهایی که باعث افزایش جریان خون می‌شوند دیده می‌شود.
  • برخلاف سایر روش‌ها در این تکنیک به هیچ وجه از کورتون استفاده نمی‌شود.
  • در خانم‌هایی که دچار ریزش موهای سر بعد از زایمان شده‌اند کاربرد موثری دارد، که با صلاحدید پزشک متخصص بعد از دوران شیردهی از این شیوه برای درمان ریزش مو استفاده کنند.
  • درمان ریزش مو با استفاده از مزوتراپی، با تزریق دارو در کنار ریشه مو انجام می‌شود.
  • این نوع عملکرد نتیجه سریع تری دارد چراکه تزریق دارو در کنار بافت ریشه مو انجام می‌پذیرد.
  • از نتایج تزریق دارو می‌توان به کمک به قطع ریزش مو، افزایش جریان خون در ریشه موها و افزایش ضخامت ساقه موها اشاره کرد.

ریزش مو و رویش دوباره آن

تکنیک مزوتراپی برای درمان ریزش مو به این شکل است که، بیمار دارویی که باید خوراکی مصرف کند را به صورت موضعی پزشک در محل مورد نظر به فولیکول‌های مو تزریق می‌کنند.

در افرادی که ریزش موی هورمونی دارند یا در ریزش موی آقایان این بیماری بصورت دائم بوده و حتی پس از کاشت مو از بین نمی‌رود ولی از مزوتراپی در کنار روش‌های دیگر درمانی می‌توان کمک گرفت و تاکنون برای درمان بسیاری از بیماران موثر بوده است.

مزوتراپی | مزایای مزوتراپی

مزوتراپی به افرادی که ریزش موی ناشی از اعمال جراحی (جراحی‌هایی که در آن جذب دارو مختل می‌شود مانند جراحی روده) و رژیم طولانی مدت دارند می‌تواند کمک کند. این تکنیک در جلوگیری از ریزش موهای سر این افراد بسیار موثر بوده و علت بیماری را قابل درمان می‌کند.

Top